HAKKIMIZDA

AFETTE REKABET OLMAZ

Türkiye’nin acı bir günü olan 17 Ağustos depreminde, ülkemizin düştüğü zor durum, bazı yerlere geç ulaşan yardımlar ve afette ilk 72 saatin önemi dikkate alınarak, motosiklet kullanmayı iyi bilen fakat arama kurtarma konusunda bilgileri zayıf olan sorumluluk sahibi bir grup motosiklet tutkunu tarafından 2013 yılında İSMAK kurulmuştur. Bu grup yolda gördüğü bir trafik kazasına müdahale ederek ilk kurtarma faaliyetini gerçekleştirmiştir. Dernek 11.07.2017 tarihinde İSMAK “İlke Sivil Motosikletli Arama Kurtarma” olarak resmi kuruluşunu tamamlamıştır.

Mimar, mühendis, doktor, hemşire ve çeşitli meslek gruplarından oluşan dernek üyeleri ilk etapta 2014 yılında Sağlık Bakanlığınca verilen ilk yardım kimlikleri ve bunun akabinde temel afet bilinci eğitimlerini alarak arama kurtarma adına ilk adımlarını atmışlardır. Bu belgeleri İçişleri Bakanlığı Kıyı Emniyeti’nin düzenlemiş olduğu telsiz kullanım kimlikleri ve ileri sürüş motosiklet sertifikaları takip etmiştir ve geçerlilik süreleri gerekli eğitim ve sınavlar ile güncellenmektedir.

17 Ağustos depreminden sonra STK’lar örnek alınarak kurulan İSMAK bu ve bu alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara farklı bakış açısı adına Türkiye Cumhuriyeti’nde kurulan ilk motosikletli arama kurtarma derneği olma özelliği taşımaktadır.

Dernek olmadan önce çeşitli sosyal projeler geliştiren ekibimiz, resmi kuruluş olduktan sonrada faaliyet ve sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam etmiştir.

Gücünü başta Türkiye Cumhuriyeti’ne olan bağlılığından, insan ve hayvan sevgisinden alan ekibimiz, başta İstanbul olmak üzere ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde yapılanma sürecini devam ettirmektedir.

İSMAK kurulduğu günden bu yana 100’ün üstünde çeşitli trafik kazası ve farklı olaya müdahale ederek ellinin üzerinde kişinin hayatını kurtarmış ve sağlık ekiplerine teslim etmiştir.

YÖNETİM KURULU

Erdoğan Ersoy

Genel Başkan

Zafer Türk

Genel Başkan Yardımcısı

Engin Kara

Genel Sekreter

Ahmet Kesici

Sekreter

Yasin Yenihayat

Sayman

"Felaketler erdemleri sergileme zamanıdır."

Seneca

DENETİM KURULU

Dilaver Akçay

Başkan

Barış Aci

Denetim Kurulu Baş. Yard.

Zafer Esmer

Asıl Üye

İL TEMSİLCİLERİMİZ

Sakarya

GAMZE AYNACIOĞLU

KURUCU ÜYELERİMİZ

Fuat Akyüz

SALİH KILIÇ

BİRCAN GÖÇ

HÜSNÜ KALKAN

KENAN OKUMUŞ

Enter your keyword